Youtuberler vergi öder mi?

Youtuber’lar vergi öder mi?

Ocak 11, 2020 admin 0

Bu yazımda son dönemin popüler mesleği, gençlerin hatta yeteneğine güvenen herkesin yeni mesleği ”Youtuber” lık ve kazanılan gelirden vergi ödenmesi gerekir mi konularından bahsedeceğim.

KDV nedir? Ne değildir?

Eylül 6, 2019 admin 0

Öncelikle tüm vergi mükelleflere buradan bir kez daha yazarak açıklıyorum KDV sizin cebinize giren ya da cebinizden çıkan bir vergi türü değildir. KDV sizin tahsilatına aracılık ettiğiniz bir vergi türüdür.

vergi

Vergi politikalarımızın ticaret üzerine etkileri-1

Haziran 17, 2019 admin 0

Mali Bakanlığı ve gelir idaresi başkanlığının güncel vergi politikalarının gerek ekonomi gerekse ticari hayat üzerine etkileri gözardı edilemeyecek boyutta. 2003 yılından beri muhasebe sektöründe olmam sayesinde bir çok farklı sektöre ait özel vergi uygulamaları ve genel vergi uygulamalarına baktığımız zaman kendi çapımda hem vergi tahsilat oranlarında artışa hemde ticari hayat konusunda ciddi rahatlamaya neden olacağını düşündüğüm naçizane bir kaç önerim var;

Kur farkı faturası ne zaman ve nasıl düzenlenir?

Kur farkı faturası ne zaman ve nasıl düzenlenir?

Mayıs 24, 2019 admin 0

Kur farkı faturası ister Euro olsun ister USD olsun döviz ile işlem yapan tüm gerçek ve tüzel kişilerin bir gün kesme zorunda kalabileceği bir fatura bu yıl başına kadar da kanuni alt yapısı olmayan bir uygulamaydı.

Kurumlar Vergisinde bunlara dikkat!

Nisan 27, 2019 admin 0

Bu yazımda size kurumlar vergisi beyannamelerini hazırlarken en çok dikkat edilmesi geren konuları maddeler halinde yazıyorum. Biraz geç oldu ama işten güçten ancak kurumlar vergisi beyannamelerini hazırlamaya vakit bulabildim.

Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesi-Poşet Beyannamesi

Poşet deyip geçmeyin!

Nisan 19, 2019 admin 0

Bugün son dönemin en popüler ve kafa karıştıran angaryası olan poşet beyannamesini yazarak anlatmaya çalışacağım. Poşet beyanı yani geri kazanım katılım payı beyannamesi nedir, kimler […]